همه ما در خرید محصولات متنوع توجه خاصی به کیفیت ان داریم و دوست داریم در مقابل هزینه پرداختی بهترین کیفیت را دریافت کنیم. برای مثال همه ما دوست داریم وقتی سراغ محصولات معتبر و بین المللی از برند های معتبر می رویم و خرید میکنیم کالای درجه یک و ساخت همان شرکت را دراهتیار داشته باشیم. گاهی بعضی از شرکت ها که توان رقابت با این شرکت های معتبر و با کیفیت را ندارند، سعی در کپی محصولات کمپانی های دیگر دارند و محصولات انان را با کیفیت پایین و قیمت یکسان به بازار عرضه میکنند و همین مطلب باعث به وجود امدن نگرانی در مشتری ها شده و دغدغه اصل و اورجینال بودن کالا را در ان ها به وجود اورده است. یکی از محصولاتی که این دغدغه در ان بسیار زیاد است و بازار محصولات بی کیفیت و غیر اصل در ان زیاد است بازار عطر و ادکلن است. امروز ما این جا هستیم تا به شما کمک کنیم گول فریبکاران و متقلبین بازار را نخورید.

همراه ما باشید تا به شما اموزش دهیم چطور ادکلن اصل را از غیر اصل تشخیص دهیم.

اولین مطلبی که لازم است به ان توجه کنیم بسته بندی است. شرکت های معتبر و برند های معروف برای بسته بندی خود بسیار ارزش قائل هستند و به دلیل لوکس بودن کالایی مثل ادکلن بسته بندی اهمیت بسیاری در این صنعت دارد.

  نکاتی که باید در بسته بندی ادکلن به انها دقت کنیم

1_ چک کردن پلاستیک روی جعبه

پلاستیک یا سلفن روی جعبه اولین چیزی است که در مواجهه با ادکلن به چشم میخورد.

کالاهای اصل پلاستیک رو جعبه هم از کیفیت بالایی برخوردارند و پلاستیک یا سلفن به خوبی به دور کارتون کشیده شده و چین و چروکی از پلاستیک روی جعبه مشاهده نمی شود. اما در کالای های فیک و غیر اصل ممکن است پلاستیک خود دارای کیفیت لازم نبوده و یا با چین و چروک به دور کارتون کشیده شده باشد.

2_ بسته بندی اصلی و کیفیت جعبه

پس از چک کردن پلاستیک روی جعبه به سراغ خود جعبه خواهیم رفت و ان را بررسی می کنیم.

همان طور که پیش تر گفتیم یک ادکلن اصل از کیفیت بالای بسته بندی برخوردار است اما در کالای فیک این طور نیست. کیفیت و جنس خود جعبه از اهمیت بالایی برخوردار است، ممکن است شرکت اصلی از فونت برجسته روی کارتون استفاده کرده باشد یا از رنگ خاصی بهره برده باشد ولی کالای غیر اصل این طور نباشد، این مورد در شرکت ها ادکلن های مختلف متفاوت است.

3_ چک کردن بارکد و شناسه محصول روی بسته بندی و جعبه

همیشه یک شرکت معتبر برای کالای لوکسی مثل ادکلن شناسه محصول و بارکد در نظر میگیرد.

یعنی وقتی روی بسته بندی را نگاه میکنیم شماره سریال، بارکد محصول و ادرس سایت ان برند به چشم می خورد و وقتی بارکد را اسکن کرده و یا شماره سریال محصول را جستجو میکنیم محصول مورد نظر برای ما نمایش داده خواهد شد. اما در مورد متقلبین و کالاهای فیک این طور نیست و در محصولات انها از باکد و شماره سریال محصول و دیگر شناسه ها خبری نیست!

دقت کنید که این مورد از اهمیت بالای برخوردار است.

4_ دخل جعبه را چک کنید

معمولا محصولات معتبر در بسته بندی خود فضایی را برای محصول خود در نظر میگیرند تا محصول داخل جعبه تکان نخورد و یا اسیب نبیند. اما معمولا محصولات غیر اصل از این مورد هم برخوردار نیستند و کالا در داخل بسته بندی ازاد و رها است و امکان اسیب دیدن ان بسیار زیاد است.

5_ کیفیت شیشه استفاده شده بسیار مهم است!

همان طور که پیش تر اشاره کردیم ادکلن از جمله کالاهای لوکس به شمار می روند و بسته بندی بسیار خوبی دارند. جنس شیشه وشفافیت ان از اهمیت بالایی برخوردار است، در یک کالای درجه یک هیچ وقت زدگی یا کدری و نا شفافی در شیشه به چشم نمی خورد و همیشه از شیشه های بسیار با کیفیت و کریستال درجه یک استفاده می شود. اما در محصول فیک این طور نیست و کیفیت شیشه ممکن است بسیار نا مطلوب و یا کمی از محصول اورجینال بی کیفیت تر باشد. پس حتما حواستان به شیشه ادکلنتان باشد!!

6_ کیفیت درب و اسپری ان

جنس درب شیشه هم در محصول اصلی بسیار با کیفیت کار می شود و حس خوبی را به مشتری انتقال می دهد. حتما موقع بستن درب ادکلن ها با صدایی مثل کلیک موجه شده اید ، یکی از نشان دهنده های کیفیت درب همین صدا است پس حتما به بسته شدن درب ادکلن حواستان باشد، همچنین درب باید کاملا متقارن باشد مگر انکه شرکت تصمیم گرفته باشد از طراحی خلاقانه ای بهره بگیرد، در ان صورت ممکن است درب متقارن نباشد.

مطلب بعدی کیفیت اسپری شدن عطر است . یک ادکلن خوب هنگام اسپری شدن به خوبی و اسانی عطر را افشاه و اسپری میکند اما در محصولات غیر استاندارد و فیک احتمالا پس از چند پاف و اسپری با خرابی ان موجه می شوید و درست ادکلن در هوا افشانه نمی شود.

7_ رنگ محتوی داخل شیشه

رنگ عطر اصل با رنگ عطر فیک متفاوت است اما تشخیص ان به همین سادگی نیست و نیازمند سعی و خطا و دیدن چند نمونه است. معمولا رنگ یک ادکلن اصل شفاف و نسبتا پر رنگ است، اگر دیدید که رنگ ادکلن خیلی بی رنگ یا خیلی پر رنگ بود احتمالا ان ادکلن فیک است و توسط کمپانی اصلی تولید نشده است. همچنین اگر ادکلن روی لبستان لک شد ان ادکلن حتما فیک است !

8_ ادکلن را تکان دهید!

ادکلن را تکان دهید و به حباب های تولید شده به دقت نگاه کنید، اگر ان ها خیلی سریع و در عرض چند ثانیه محو شدند نشان دهنده غلظت پایین و الکل زیاد است پس احتمالا با یک ادکلن فیک سر و کار دارید، در یک ادکلن معمولی و اصلی حد اقل بایستی 15 الی 30 ثانیه زمان ببرد تا حباب ها از بین بروند. البته این مورد به غلظت محصول هم اهمیت دارد است مثلا ادوتویلت ها الکل بیشتری دارند.

خب تا این جای کار با هم دیگه به نشانه های ظاهری توجه کردیم و سعی کردیم با نگاه کردن به محصول مورد نظر تشخیص دهیم که با یک محصول فیک سر و کار داریم یا یک محصول اورجینال که توسط کمپانی اصلی تولید شده است در دست دارم.

حالا می خواهیم نگاه کردن را به کنار بگذاریم و سراغ حس بویایی برویم و به ان اعتماد کنیم، همان طور که احتمالا حدس زدید این کار کمی سخت است و نیاز ب تجربه دارد ولی ما سعی میکنیم به شما بیاموزیم که با بو کردن روایح تشخیص دهید که با چه نوع محصولی سر و کار دارید، تقلبی یا اصلی؟!

_ اولین نکته اصالت بو است

یک ادکلن اصلی از بوی اصیلی هم برخوردار است و با اولین اسپری بوی متحیر کننده ای را در هوا پخش میکند و همه را جذب خود میکند.

_مطلب بعدی پایداری نت ها است

هر ادکلن پس از اسپری شدن سه مرحله را طی میکند.

اولین مرحله که بوی تندی را دارد و در 10 دقیقه اول است نت های اغازین را تشکیل میدهد

پس از ان تا 1 ساعت نت های میانی اند که کمی ملایم تر اند

در اخرین مرحله نت های اصلی نمایان میشوند و حدود 6 ساعت به طول می انجامد این نت ها در واقع رایحه اصلی هستند، اگر ادکلن شما این سه مرحله را طی کرد اما خیلی زود پایداری و بوی خود را از دست داد ان ادکلن تقلبی است.

تا این جا هر موردی که به نظر می رسید را گفتیم و مرور کردیم و سعی کردیم به شما اموزش دهیم چطور ادکلن فیک را از اصلی تشخیص دهید اما مهم ترین نکته را هنوز به شما نگفته ایم، نکته ای که میتواند شما را از دانستن همه نکات پیشین بی نیاز سازد.

ان هم این است که ادکلن خود را از کجا خریداری می‌کنید؟

پاسخ به این سوال و دقیق شدن روی ان میتواند شما را به کلی از این دغدغه و همه این وسواس ها برهاند. چرا که اگر از یک مرکز معتبر اقدام به خرید کنید هیچ وقت ادکلن فیک در دست نمی گیرید.

پس از همه مهم تر از کجا خریدن است؛ این نکته حتی از چه چیز خریدن هم مهم تر است پس همیشه سعی داشته باشید تا از مرکزی معتبر دست بخرید تا هیچ گاه پشیمان نشوید.

ما در عطرپرفیوم تمام تلاش خود را میکنیم که بهترین کیفیت و بهترین قیمت را همزمان به شما عرضه کنیم، اعتبار فروشگاه ما به این است که هیچگاه هیچگاه محصول تقلبی را به جای اصلی به شما نداده ایم و نخواهیم داد. با خرید از ما دغدغه های خود را کمتر و کمتر و خیال خود را از خرید محصول مطمئن آسوده و آسوده تر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *